Nowe zdroje z wodą pitną pojawiły się w kolejnych, atrakcyjnych lokalizacjach na terenie Gliwic. Z poidełek możemy skorzystać teraz także na skwerze Dessau (koło katedry św. Piotra i Pawła) oraz na placu Mickiewicza.
Pierwsze stacje zainstalowane przez gliwickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji działają w Gliwicach od lata ubiegłego roku. W tym sezonie pojawiają się nowe punkty, z których możemy bezpłatnie czerpać „Gliwicką z głębin”.
Warto przypomnieć, że woda dostępna w miejskich zdrojach ma bardzo dobry skład. „Gliwicka z głębin” pobierana jest z zasobów podziemnego triasu, z głębokości ok. 130 m, jest zdatna do bezpośredniego spożycia i zawiera podobny zestaw składników mineralnych co woda butelkowana.
Dostęp do wody pitnej ma ogromne znaczenie, zwłaszcza gdy jesteśmy narażeni na działanie słońca i wysokich temperatur – a taka pogoda towarzyszy nam właśnie w te wakacje. Na szczęście już tego lata mieszkańcy i odwiedzający Gliwice mają możliwość ochłodzenia się wodą z miejskich zdrojów, w ośmiu strategicznych punktach miasta:
o na gliwickim Rynku,
o przy dworcu PKP,
o na skwerze Doncaster,
o przy hali Arena Gliwice,
o w parku Chopina,
o na terenie Centrum Przesiadkowego,
o na skwerze Dessau,
o na placu Mickiewicza.
Ogólnodostępne źródełka miejskie z wodą pitną są czynne w sezonie letnim, przez całą dobę, 7 dni w tygodniu.
Gliwiczanie tęskniący za chłodem mogą również wybrać się na spacer pod kurtynami wodnymi lub stylowymi zraszaczami, które przynoszą ulgę podczas upałów. Gdzie możemy poczuć przyjemną, wodną mgiełkę?
Retro zraszacze, które włączają się, gdy temperatura przekroczy 26 stopni Celsjusza, znajdziecie w trzech lokalizacjach:
o na gliwickim Rynku,
o przy Urzędzie Miasta Gliwice,
o na skwerze Europejskim.
Kurtyny wodne pozwolą schłodzić się
o na ulicy Skarbnika w Sośnicy
o na ulicy Narutowicza w Łabędach
o na placu Krakowskim
Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gliwicach potwierdza, że woda doprowadzana do kurtyn jest całkowicie bezpieczna pod względem czystości mikrobiologicznej i zdatna do picia.
Źródło: UM Gliwice